Size Özel Çikolatalar

Size Özel Çikolatalar

Çikolata, kakao çekirdekleri, süt ve kakao yağı ile üretilen besinlerdir. Üretimi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bu köklü besin günümüze kadar sürekli geliştirilmektedir. Latincede ‘tanrının besini’ anlamındadır. Çok çeşitli çikolatalar üretilmektedir. Çikolata, mutluluk kaynağıdır. Tüketildiğinde vücutta serotonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Böylelikle bireyler mutlu, taze ve enerjik hissetmektedirler. Bu da sağlık açısından oldukça önemlidir. Sağlık açısından faydası çok olduğu gibi fazla miktarlarda tüketildiğinde de zararlı olabilmektedir. Bu sebeple günümüzde çikolata üzerine araştırmalar yapılmaktadır.

Çikolata, vazgeçilmezlerimiz arasındadır. Birçok besinin içerisinde yer alabilmektedir. Pasta ve içecek benzeri ürünlerinde oldukça fazla kullanılabilmektedir. Kısacası çikolatanın kullanılmadığı tatlı yoktur. Çikolata çeşitleri oldukça farklılık göstermektedir. Bitter, sütlü ve beyaz çikolata çeşitleri mevcuttur. Bitter, acı çikolata demektir. İçeriğindeki kakao oranı, süt ve kakao yağına göre fazladır. Bu yüzden acı ve daha sert olmaktadır. Kalori miktarı da düşüktür. Sütlü çikolata, süt ve kakao yağı oranı, kakaoya göre daha fazladır. Yumuşak bir tadı ve aroması vardır. Beyaz çikolata ise, bol süt ve kakao yağından üretilmektedir. İçerik çeşitliliklerinin yanı sıra çikolatalar, tablet, gofretli, dolgulu, akıcı kıvamlı gibi çok çeşitli şekilde üretilmektedir. Bunlara özel günler ve bayram çikolataları da ilave edilebilir. Bu çikolatalar daha küçük gramajlarda üretilmektedir. Birçok firma çikolata üretimi yapmaktadır. Bazı firmalar büyük ölçekli üretimler yapsalar da bazı firmalar tasarım ürünler üretmektedirler. Özel ürünler genel olarak, söz, nişan, bebek ve sevgili çikolataları olabilmektedir. Bunların yanında özel hediyelik çikolatalar da mevcuttur. Bu çikolatalar spesiyal çikolatalar denilmektedir.

En İyi Spesiyal Çikolatalarmanzara_min

Melodi Çikolata birçok çikolata çeşitliliğine sahiptir. Melodi’nin spesiyal çikolataları isteğe göre üretilmektedir. İçeriğinde çeşit çeşit çikolatalar bulunmaktadır. Drajeler, meyve dolgulu çikolataları yaldızlı çikolatalar, sütlü, krokanlı, renk renk her çeşit çikolata çeşidine rastlamak mümkündür. Spesiyal çikolata fiyatları ise son derece uygundur. Sevdiğinize, akrabanıza veya dostunuza gönderebileceğiniz en güzel hediyelerdendir. Size özel bu çikolatalar oldukça lezzetli ve çekicidir.

Melodi çikolata yılları aşkın tecrübesi ile her geçen yeni ürünler tasarlamakta ve üretmektedir. Sektörünün öncü firmaları arasında yer alarak müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ürünlerine melodicikolata.com internet sitesinden kolaylıkla ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan En Lezzetli Spesiyal Çikolatalar ile Tatlanın başlıklı makalemizde Melodi Çikolata ve Spesiyal Çikolata Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir