Sevdiklerinize Çikolata Gönderin

Sevdiklerinize Çikolata Gönderin

Çikolata, üretimi çok eski tarihlere dayanan kakao çekirdeklerinden üretilen bir besindir. Kakao çekirdeklerinin kökeni ise Orta Amerika’dır. Her birey tarafından sevilerek tüketilen çikolata bazı bireylerde bağımlılık halindedir. Şekerli ve sütlü özel yapısı ile mutluluk kaynağıdır. Vücuttaki serotonin hormonunun artışını sağlayarak bireylerin mutlu olmasını sağlamaktadır. Canlılık ve mutluluk vermesi dolayısı ile zekayı açtığı da söylenmektedir.

Çikolata yumuşak ve kendine özgü aroması ile bireyleri kendine bağlamaktadır. Birçok firma çikolata üretmektedir. Günümüzde çikolatanın girmediği tatlı ürünler yoktur. Pastalar, kekler, kurabiyeler ve benzeri birçok üründe çikolataya rastlamak mümkündür. Çikolatalar kıvamlarına göre de değişmektedir. Örneğin, sert kıvamda olan çikolatalar, dolgu, tablet veya gofretli çikolatalar olabilmektedir. Biraz daha yumuşak kıvamdaki çikolatalar ekmeğe sürülebilen veya tüpte bulunabilen çikolatalardır. Bunun yanı sıra çok daha akışkan kıvamdaki çikolatalar ise sıcak çikolata şeklinde içilerek tüketilmektedir. Kıvama göre seçenek oluşturan çikolatalar içerik olarak da değişmektedir. Bu bağlamda, bitter, sütlü ve beyaz çikolatalar söz konusudur. Bitter çikolatalar, kakao miktarına göre değişmektedir. Kakao oranı arttıkça sertlik ve acılık artar. Kalori miktarında da azalma meydana gelir. Sütlü çikolatalar, kakao miktarının oranı bittere göre daha düşüktür. Süt ve kakao yağı oranı yüksektir. Bu şekilde daha yumuşak bir tat meydana gelerek çikolata ağızda kolay bir şekilde erimektedir. Beyaz çikolatalar, bol süt ile yapılan ve kakao bulunmayan ürünlerdir. İçeriğinde kakao yağı bulunur.

Çikolata Tasarımlarıresital-spesiyal-truf-cikolata-kutusu-480x240

Çikolata çeşitliliği ve tasarımları konusunda kendinden söz ettiren melodi çikolata, oldukça kaliteli

ürünler üretmektedir. Melodi çikolata sayesinde sevdiklerinize çikolata gönderebilirsiniz. Çikolata yollamak için yapmanız gereken internet sitesini ziyaret etmektir. melodicikolata.com internet sitesinden beğendiğiniz bir ürünü kolaylıkla gönderebilirsiniz. Bu internet sitesinden çikolata siparişi vermek oldukça kolaydır. 200’ü aşkın çikolata çeşitliliği ile her isteğe hitap etmektedir. Oldukça lezzetli ve damağa en iyi şeklide hitap eden ürünleri ile bireyleri son derece memnun etmektedir. Ayrıca özel günler için şık ve çekici tasarımları bulunmaktadır. Madlen, draje ve spesiyal çikolata gibi klasikleşmiş ürünlerinin yanı sıra her geçen gün yeni ürünler tasarlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sevginin En Leziz Hali başlıklı makalemizde Melodi Çikolata hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir