Mutluluk Sebebi Çikolatalar

Mutluluk Sebebi Çikolatalar

Çikolata, kakao çekirdeklerinin öğütülüp kavrulması oluşur. Kakaonun kökeni Orta Amerika’ya dayanmaktadır. Genellikle herkes tarafından sevilerek tüketilen bu ürün bazı bireyler tarafından bağımlılık haline gelmiştir. Özellikle çocuklar çikolata hastasıdır.

Çikolata yumuşak ve kendine has tadıyla bireylere lezzetten çok zevk vermektedir. Bu zamana kadar çikolata ile bir sürü ürün üretilmiştir. Çikolata çeşitleri oldukça fazladır. İçerik olarak çikolata incelendiğinde, bitter, sütlü ve beyaz çikolatalar üretilmektedir. Bitter çikolatalar, içeriğindeki kakao miktarı arttıkça süt ve kakao yağının azalmasıyla oluşur. Kakao miktarı arttıkça tadında da acılaşma ve sertleşme olur. Her miktarın farklı bir adı vardır. Bitter çikolatalarda kakao miktarı arttıkça kalori de düşer. Buna bağlı olarak bitter çikolataların tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hem kalori konusunda hem de sağlık konusunda bitter çikolatalar yardımcıdır. Sütlü çikolatalar, bitter çikolatalara göre daha tatlıdırlar. Kakao yağı ve süt oranının yüksek olması dolayısı ile tat miktarında da artış olmuştur. Bu bağlamda ağızda kolay eriyebilen yapıya sahiptir. Beyaz çikolatalar, bu çikolatalarda kakao tanesi bulunmaz. Bol süt, şeker ve kakao yağından üretilir.kalptenkalbe-kutu-cikolata

Üretimi çok eski tarihlere dayanana çikolatanın, günümüzde çok farklı şekilde üretimleri bulunmaktadır. Örneğin, sabah kahvaltıda yemek için, dolgulu, gofretli ya da tablet çikolatalar, bayram çikolataları, pasta çikolataları ve özel çikolatalar gibi çok sayıda çikolata üretimi mevcuttur. Birçok firma çikolata üretimi yapmaktadır. Bazı firmalar fabrikasyon üretim yaparken bazı firmalar da küçük boyutta üretimler yapmaktadır. Küçük boyutta üretim yapan firmalar özel ve tasarım çikolatalar üretebilmektedir.

En Özel Çikolata Tasarımları

Özel ve dekorlu çikolata üretimi yapan firmalar arasında fark yaratan ve kendinden söz ettiren melodi çikolata her isteğe yönelik çikolata üretmekte ve tasarlamaktadır. Yılları aşkın tecrübesi ile işini en iyi şekilde yapmaktadır. Özel tasarımları ve damağa en iyi şekilde hitap eden ürünleri ile birçok bireyin gönlünü kazanmıştır. 200’ü aşkın çeşidi bulunmaktadır. Her geçen gün yeni ürünler tasarlamaktadır ve üretmektedir.

İnternet sitesinden ürünleri rahatlıkla incelenebilir ve sipariş verilebilir. İnternet sitesine melodicikolata.com adresinden kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Hediyelik Kutu Çikolatalar başlıklı makalemizde Kutu çikolata çeşitleri, Kutu çikolata hediye ve kutu içinde çikolata hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir