Mutluluğunuzu Çikolata İle İkiye Katlayın!

Mutluluğunuzu Çikolata İle İkiye Katlayın!

Çikolata, kakao çekirdeklerinin öğütülüp kavrulması ile üretilir. Üretimi çok eski tarihlere kadar dayanmaktadır. Latince adı ‘tanrıların besini’ anlamına gelmektedir. Kakao çekirdekleri çeşitli işlemlerden geçirilerek süt ve şeker ile karıştırılır, sonrasında tabletleri dökülür. Bunların üzerine kakao yağı da ilave edilerek oluşan çikolata dondurulur. Genellikle her birey çikolatayı severek tüketmektedir. Bazı bireylerde ise çikolata tüketimi bağımlılık haline gelmiştir. Kendine özgü kakao aroması ile bireylerin vazgeçilmezi durumundadır. Şeker ve süt ile karışımıyla birlikte serotonin hormonu salgılatmaktadır. Serotonin hormonu da vücuda canlılık, mutluluk ve dirilik kazandırmaktadır.

Çikolata üretimi, çok eski tarihlere dayanması ile birlikte çok fazla üründe kullanılmaktadır. Birçok amaçla ve birçok yerde kullanılmaktadır. Pasta ürünlerinde kullanılmakta, içeceklerde kullanılmakta ve çeşitli tatlılarda kullanılabilmektedir. Kısacası, çikolatanın girmediği tatlı ürünü yoktur diyebiliriz. Çikolata içeriğine göre çeşitlilikleri de oldukça fazladır. Bitter, sütlü ve beyaz çikolatalar bulunmaktadır. Bitter çikolataların kakao oranı yüksek olmasından dolayı tadı acıdır. Bitter kelimesi de acı anlamına gelmektedir. Kakao oranının artması dolayısı ile süt ve kakao yağı oranı azalmaktadır. Bu da çikolataya sertlik kazandırmaktadır. Bitter çikolataların kalorisi diğer çikolatalar göre oldukça düşüktür. Sütlü çikolatalarda, süt ve kakao yağı oranı kakao miktarına göre fazladır. Damakta yumuşak bir tat bırakmaktadır. Beyaz çikolatalar, bol süt ve kakao yağı ile üretilmektedir. İçeriğinde kakao bulunmamaktadır. Bu şekilde çok sayıda ve çeşitlilikte çikolatalar mevcuttur.

Nişan Çikolatalarının Adresiopt25

Birçok firma çikolata üretimine bulunmaktadır. Bazı firmalar özel üretimlerde bulunmaktadır. Bu özel üretimlerin arasında nişan çikolataları, söz çikolataları, bebek çikolataları, bayram çikolataları, dekorlu çikolatalar veya sevgililer günü çikolataları mevcuttur. Bu şekilde özel üretim çikolataları oldukça şık görünümlü ve kaliteli olmaktadır. Söz ve nişan çikolatalarının adresi Melodi Çikolatadır. Melodi Çikolata özel günlere yönelik oldukça şık ve kaliteli çikolatalar üretmektedir. Yılları aşkın tecrübesi ile her geçen gün yeni çikolatalar tasarlamaktadır.

Damak tadına gereken önemi veren Melodi Çikolata 200’ü aşkın çikolata çeşidiyle hizmet vermektedir. Nişan çikolata çeşitlerine ulaşmak ve incelemek için melodicikolata.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Söz ve Nişan Çikolataları ile Keyiflenin başlıklı makalemizde Melodi Çikolata hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir