Hediyelik Kutu Çikolatalar

Hediyelik Kutu Çikolatalar

 

Çikolata, çok eski tarihlerden bu yana üretilmektedir. Kakao çekirdekleri öğütülüp kavrularak ve şekerle tatlandırılarak üretilmektedir. İçeriğinde kakao yağı ve süt veya süt tozu ilave edilmektedir. Mutluluk vermesi sebebi ile birçok kişi çikolata bağımlısı durumundadır. Vücutta serotonin hormonunun salgılanmasını sağlayarak bireyi mutlu ve enerjik hissettirir. Ayrıca zekaya etkilerinin olumlu olduğu da bilinmektedir. Çikolata faydaları üzerine birçok araştırma yapılmaktadır. Her besinin fazlası zararlı olduğu gibi çikolatanın fazlası da zararlıdır.

Çikolata; lezzetli, yumuşak, ağızda kolayca eriyebilen bir yapıya sahiptir. Birçok firma tarafından çikolata üretilmektedir. Her firmanın çikolatası birbirine benzemez. Firmalar oluşturdukları formülasyonlara göre üretim yapmaktadırlar. Fabrikasyon üretimlerinin yanı sıra butik üretimler de mevcuttur. Buralar tasarım üretimler yapmaktadır. Çok çeşitli aroma ve içeriklerde çikolatalar üretilmektedir. Ana çikolata olarak ise, 3 çeşit çikolata vardır. Bunlar; bitter, sütlü ve beyaz çikolatalardır. Bitter çikolatalar, acı ve sert çikolatalardır. İçeriğindeki kakao miktarı yüksektir. Kakao melo-truf-1yağı oranı ise düşüktür. Sütlü çikolatalar, kakao yağı oranı ve süt oranı yüksektir. Beyaz çikolatalar ise, kakao yağı ve bol sütten üretilmektedir. Bu çikolatalar çeşitli aromalar ve dolgu malzemeleri ile çeşitlendirilebilmektedirler. Bu çikolatalar kaplamada kullanılmaktadır. Günümüzde her üründe çikolataya rastlar durumdayız. Piyasada günlük abur cubur olarak üretilen çikolataların yanı sıra özel günler ve bayramlar için de çikolatalar üretilmektedir. Bu çikolatalar, daha küçük gramajlarda ve daha özel dolgu maddeleriyle üretilebilmektedir. Özellikle bayramlar olmak üzere bazı özel günlere kutu çikolatalar üretilmektedir.

Kutu Çikolata Çeşitleri

Melodi Çikolata da kutu içinde çikolata üretmektedir. Sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Melodi Çikolata, müşterilerine lezzetli ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kutu çikolata hediye için oldukça uygun bir üründür. En lezzetli çikolatalardan oluşmaktadır. 200’ü geçkin çikolata çeşidine sahip olan Melodi Çikolata yıllardır işini en iyi şekilde yürütmektedir. Kutu çikolata çeşitleri için melodicikolata.com internet sitesi ziyaret edilerek kolaylıkla sipariş verilebilir. Çok çeşitli ürün kataloğu ile her güne özel çikolatalar üretmektedir. Her geçen gün kataloğuna yeni ürünler eklemektedir.

Bir önceki yazımız olan Evinizin Neşesi, Bebeğinizin Melodisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir