Drajeler Ve Çikolatalar

Drajeler Ve Çikolatalar

 

Çikolata, kakao çekirdeklerinin kavrulmasıyla ve kakao yağı ile üretilir. Çikolata üretimi çok eski tarihlere kadar dayanmaktadır. Çok fazla birey tarafından sevilerek tüketilen nadir ürünlerdendir. Hatta mutluluk hormonu salgılatmasından dolayı bazı bireylerde bağımlılık haline gelmiştir. Şeker ve süt ile birleşerek yumuşak bir tat ve haz vermektedir. Serotonin hormonu salgılattırarak mutluluk vermektedir. Mutluluk ve canlılık kazandırması dolayısı ile zekayı açmaktadır. Aynı zamanda sağlık açısından faydaları oldukça fazladır.

Kendine özgü aroması ile vazgeçilmezimiz olan ürünler arasındadır. Çikolata üretimi yapan çok fazla firma bulunmaktadır. Bu firmaların bazıları fabrikasyon üretim yapar şeklidedir. Bazıları ise, butik üretim yapmaktadır. Böyle küçük üretim yapan yerler genelde özel tasarım ürünler üretmektedir.url

Çikolata, içeriği dolayısı ile 3’e ayrılmaktadır. Bitter, sütlü ve beyaz çikolata şeklinde üretimleri mevcuttur. Bitter çikolatalar, kakao miktarının artması ile oluşur. Kakao miktarı artarken kakao yağı ve süt oranı düşmektedir. Bu nedenle, çikolata tadında da acılaşma meydana gelmektedir. Kalorisi de düşüktür. Sütlü çikolatalar, kakao miktarı düşük süt ve kakao yağı miktarı yüksektir. Bu sayede ağızda daha yumuşak bir tat bırakmaktadır. Beyaz çikolatalar, bol süt ve kakao yağı ile üretilmektedir. İçerisinde kakao bulunmamaktadır. Bu şekilde çikolata çeşitliliklerinin yanı sıra tüketim olarak da çeşitli çikolatalar üretilmektedir. Örneğin, dolgulu, gofretli veya tablet çikolatalar üretilmektedir. Bunların yanı sıra daha yumuşak kıvamda da çikolatalar üretilmektedir. Bu çikolatalar ise kahvaltılarda tüketilen çikolatalardır. Bunlara ek olarak içilebilir çikolatalar da mevcuttur. Bu şekilde çok çeşitli çikolata seçenekleri mevcuttur. Özellikle bayram çikolataları da çeşit çeşit üretilmektedir. Bunların içerisine draje çikolatalar da girmektedir. Drajeler, bazı çerezlerin veya kuru meyvelerin çikolata ile kaplanmasıyla oluşur. Bayramların vazgeçilmezi olan şeker ve drajeler özellikle çocuklar tarafından sıkça tüketilmektedir.

Çikolata Ve Drajenin Kaynağı

Çeşitli çikolata ve drajelerin adresi olan Melodi çikolata, bireylere her çeşit çikolata seçeneği sunmaktadır. Özel tasarımları ve 200’ü aşkın çeşitleri bulunmaktadır. Yılları aşan tecrübesi ile her geçen gün ürün kataloğunu geliştirmektedir. melodicikolata.com internet sitesinden draje ve çikolata çeşitlerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir